Jak założyć firmę z cateringiem dietetycznym? Sprawdź co musisz wiedzieć!

CZAS CZYTANIA: 2 minuty

Globalna moda na zdrowe i zrównoważone odżywianie coraz częściej skłania nas do przechodzenia odpowiednie diety. Ponadto wiele osób nie ma czasu ani chęci przygotowywać w domu pełnowartościowych posiłków. I właśnie to sprawia, że decydujemy się na usługi diety pudełkowej. Jak otworzyć catering dietetyczny?

 Jak wygląda catering miesięczny?

Co najważniejsze każdy klient może wybierać między dietami niskowęglowodanowymi, niskokalorycznymi, wegańskimi i innymi. Poza tym catering dietetyczny może być również świetną propozycją dla entuzjastów zdrowia. Mogą go wybrać osoby pragnące schudnąć lub po prostu te, które chcą włączyć do swojej diety więcej zdrowej żywności. Ponadto osoby zmagające się różnymi chorobami, mogą odpowiednio dostosować dietę, która zapewni im potrzebne składniki odżywcze.

Jeżeli zdecydujemy się na catering miesięczny, musimy liczyć się z tym, że będziemy płacić za posiłki od 900 do około 2200 złotych. Warto jednak wziąć pod uwagę opłaty, które nam odejdą. Będzie to z pewnością prąd, paliwo i woda. Dodatkowym atutem cateringu dietetycznego będzie więcej wolnego czasu dla siebie, którego nie musimy tracić na gotowanie.

Jak otworzyć firmę oferującą catering na dowóz?

Przed rozpoczęciem działalności związanej z cateringiem dietetycznym należy zakupić niezbędne wyposażenie kuchni. Oprócz lodówki, kuchenki i zmywarki do naczyń potrzebny będzie także robot kuchenny, blender oraz kilka kubków i łyżek z miarką. Po zapewnieniu sobie niezbędnych narzędzi można przystąpić do pracy. Aby z powodzeniem prowadzić firmę, trzeba opracować strategię marketingową.

Można zacząć od poszukiwania potencjalnych klientów w Internecie lub umieszczania reklam w gazetach i na portalach społecznościowych. Aby pozostać w zgodzie z przepisami Sanepidu, należy także dopełnić formalności. Inspiracją mogą być działające już firmy, które oferują usługi diety pudełkowej jak np. Primate – to przykład świetnego, profesjonalnego cateringu dietetycznego działającego w Gliwicach.

 Czy warto oferować najtańsze cateringi dietetyczne?

Niektóre firmy oferujące catering dietetyczny mają nieatrakcyjne opcje posiłków, które są robione z tanich składników. W takim przypadku może się okazać, że nie warto oferować taniego cateringu dietetycznego w swojej firmie. Zamiast tego warto rozważyć oferowanie bardziej rozbudowanego menu. Można też przemyśleć zarówno dostępność tańszych opcji, jak i premium. Ludzie mogą być skłonni wydać więcej pieniędzy na jedzenie, jeśli wiedzą, że pomaga im ono w osiągnięciu celów związanych z utratą wagi.

 Jak działają firmy oferujące catering dietetyczny?

Firmy z cateringiem dietetycznym zazwyczaj oferują wybór gotowych do spożycia posiłków. Można zamówić potrawy online, a następnie odebrać je osobiście lub czekać na dostawcę. Zaletą tego modelu jest to, że nie musisz przygotowywać żadnych posiłków.

Ponadto można oferować szeroki zakres opcji dietetycznych, w tym posiłki wegańskie i niskowęglowodanowe. Trzeba zamawiać, organizować i przechowywać żywność, a także zajmować się zamówieniami klientów, harmonogramem dostaw i magazynowaniem. W tym modelu można otworzyć firmę oferującą catering dietetyczny.

Podsumowanie

Catering dietetyczny to prężnie rozwijająca się branża. Istnieją obecnie setki firm oferujących żywność niskokaloryczną, przyjazną wegetarianom i bezglutenową. Dzięki tym opcjom osoby, które chcą schudnąć lub po prostu jeść zdrowiej i mniej kalorycznie, mogą łatwo znaleźć to, czego potrzebują.

Aby rozpocząć własną działalność w zakresie cateringu dietetycznego, należy zdecydować, jaki rodzaj usług dietetycznych chcemy oferować, znaleźć dostawców oferujących składniki odpowiednie dla naszych klientów, uzyskać licencję na dostarczanie żywności oraz zarejestrować się w firmie oferującej catering dietetyczny.