Ile kalorii zjadać na diecie redukcyjnej?

CZAS CZYTANIA: 2 minuty

Dieta redukcyjna to dieta, którą stosujemy, gdy mamy się zamiar schudnąć. Do wyboru mamy wiele przeróżnych diet redukcyjnych. Bardzo ważne jest to, aby była ona dopasowana pod daną osobę, jak i jej zapotrzebowanie kaloryczne. Skąd mamy wiedzieć, ile kalorii powinniśmy spożywać na diecie redukcyjnej? Dla wielu osób jest to czarna magia. Na całe szczęście możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Dobrze zbilansowana dieta

Dieta powinna być dobrze zbilansowana. Co to właściwie oznacza? Dokładnie to, że powinna zawierać odpowiednią ilość węglowodanów, białka, jak i tłuszczu. Każdy ma indywidualne zapotrzebowanie, czyli różną wagę, wzrost, a także tryb życia.

Gdy nie wiemy, czym wyróżniają się poszczególne składniki, to nie mamy w zasadzie żadnych szans na dobór odpowiedniej diety. Co w takiej sytuacji? W zasadzie to najgorsze co możemy zrobić, to postawić gotową dietę z Internetu. Metoda kopiuj wklej w przypadku diety w żadnym wypadku się nie sprawdzi. Musimy mieć to na względzie. Dieta musi być dopasowana indywidualnie. Właśnie to jest klucz do sukcesu.

Postawmy zatem na catering dietetyczny we Wrocławiu od Fitking. Wówczas nie tylko mamy dietę skrojoną na miarę, ale na dodatek możemy liczyć na spore oszczędności czasu. Po pierwsze nie musimy w ogóle robić zakupów, a po drugie nie musimy gotować. Poszczególne posiłki są nam dostarczane pod same drzwi. Chyba nie wymarzyliśmy sobie lepszego rozwiązania, prawda?

Samodzielne obliczanie zapotrzebowania kalorycznego

Gdy dietetyk rozpisał nam dietę i mamy pewne wątpliwości co do rozłożenia kalorii, to możemy to sprawdzić. Dotyczy to nawet osób, które nie mają zielonego pojęcia o dietetyce. Wszystko za sprawą sprytnego narzędzia, którym jest kalkulator kalorii. Gdzie takowy kalkulator znajdziemy? Jest to narzędzie internetowe, które umieszczone jest na przeróżnych stronach. Możemy taki kalkulator znaleźć również na stronach firm cateringowych.

Aby  poznać wynik, musimy  uzupełnić pola w kalkulatorze. W pierwszej kolejności jest to nasz wzrost i waga, później nasz wiek i płeć. Bardzo istotne będzie podanie naszego stylu życia. Ważne, aby wszystkie informacje uzupełnić szczerze i zgodnie z prawdą. Gdy w kalkulatorze zaznaczymy, że mamy aktywny tryb życia, a w rzeczywistości jedynie pracujemy za biurkiem i jeździmy wszędzie samochodem, to mijamy się z celem. Tak naprawdę to oszukujemy tylko i wyłącznie siebie.

Każdy chyba chce, aby catering dietetyczny pomógł nam osiągnąć efekty. Bez zbędnego marnowania naszych pieniędzy oraz czasu. Skoro coś robimy, to róbmy to na sto procent. Dzięki temu osiągniemy wymarzone efekty.

Wybór firm cateringowych i poszczególnych ofert jest na tyle spory, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Gdy mamy jakieś wątpliwości, to warto dopytać specjalistów, aby wszystkie je rozwiać.