Ile kosztuje detoks alkoholowy?

CZAS CZYTANIA: 2 minuty

Problem uzależnienia od alkoholu może dotknąć osoby w różnym wieku i to niezależnie od tego, czy na co dzień wydają się szczęśliwi. Problem w tym, że taka sytuacja to ogromny cios nie tylko dla uzależnionego, ale również dla jego partnerki lub partnera, dzieci i pozostałych członków rodziny. Prędzej czy później taka sytuacja odbije się również na pracy i na kontaktach ze znajomymi, dlatego warto jak najszybciej skorzystać z profesjonalnej pomocy.

W dalszej części artykułu znajdziesz informacje, które pozwolą ci wybrać najlepszy dla siebie detoks alkoholowy, ile kosztuje detoks alkoholowy oraz dlaczego jak najszybsze przerwanie ciągu alkoholowego jest niezwykle istotne.

Co to jest detoks alkoholowy?

W przypadku leczenia uzależnień jedną z najważniejszych rzeczy jest rozpoczęcie detoksykacji, czyli detoksu alkoholowego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że osoba, która decyduje się odstawić szkodliwą substancję (może to być zarówno alkohol, jak i narkotyki) zazwyczaj musi się liczyć z nieprzyjemnymi, a w niektórych przypadkach nawet groźnymi dla zdrowia efektami. Jest to zespół abstynencyjny, który wynika z nagłego braku w organizmie substancji, do której ten zdążył się już przyzwyczaić.

Jak przebiega odtrucie alkoholowe?

Jak można się łatwo domyślić, detoks (czasami określany jako odwyk alkoholowy) może okazać się zbyt trudny dla uzależnionego, przez co niemożliwe jest przejście przez cały proces bez wsparcia specjalistów. Istotny wpływ na to, ile potrwa detoksykacja alkoholowa, mają takie czynniki jak to, jak długo pacjent cierpi na chorobę alkoholową, jaki jest jego aktualny stan fizyczny i psychiczny, jakie ilości alkoholu regularnie spożywał i inne tego typu rzeczy.

Bardzo często podczas przeprowadzania odtrucia alkoholowego stosuje się podawane dożylnie elektrolity. W ich składzie znajdują się między innymi witaminy, magnez i potas. W razie potrzeby można również podawać leki przeciwbólowe lub uspokajające, dzięki którym uzależniony będzie mógł liczyć na złagodzenie nieprzyjemnych objawów. Oczywiście wszystkie tego typu leki należy zawsze skonsultować z lekarzem.

Popularne objawy zespołu abstynencyjnego

Leczenie alkoholizmu jest trudne i czasochłonne, ale im szybciej się zabierze za odtruwanie organizmu, tym lepiej. Należy tylko przygotować się na to, że leczenie uzależnień musi poprzedzić odtrucie organizmu, a to może prowadzić do wystąpienia objawów charakterystycznych dla zespołu abstynencyjnego. Najczęściej spotykanymi są bóle głowy, mdłości, kołatania serca, drżenie rąk, biegunki oraz wymioty. W skrajnych przypadkach mogą pojawić się stany lękowe lub nieuzasadnione napady agresji.

U osób, które od dłuższego czasu nadużywały alkoholu, może nawet dojść do ataku padaczki, dlatego tak ważne jest, aby cała detoksykacja była przeprowadzana zgodnie z zaleceniami lekarzy.

Gdzie szukać pomocy związanej z detoksem?

Jeżeli zależy ci na tym, aby jak najszybciej powrócić do normalnego życia, już teraz skontaktuj się ze specjalistami, którzy wiedzą, jakie pomocy należy udzielić osobie uzależnionej. Cena detoksu alkoholowego jest wbrew pozorom bardzo atrakcyjna, przy czym jej wysokość zależy od kilku czynników. Najlepiej więc zgłosić się po pomoc, opisać swoją sytuację i na podstawie tych informacji dowiedzieć się, ile kosztuje detoks alkoholowy Warszawa. Pomoc mogą tu uzyskać również bliscy uzależnionych osób, którzy chcą im ułatwić rozpoczęcie leczenia.