Korekcja nosa i lifting twarzy – na czym polegają te zabiegi?

CZAS CZYTANIA: 2 minuty

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej występują w wielu wersjach. Na uznanie zasługuje przykładowo korekcja nosa, która pozwala zadbać o pewność siebie i dobre samopoczucie. W naszej klinice wykonać można także lifting twarzy, doskonale spełniający potrzeby pacjentów. Przed wyborem zabiegu trzeba dowiedzieć się, na czym polega i jakie daje efekty. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą OT.CO – tutaj każdy pacjent znajdzie to, czego potrzebuje!

Korekcja nosa

Na czym polega korekcja nosa? Jest to zabieg, który pozwala poprawić estetykę nosa, czyli jego proporcje, wygląd i kształt. Defekty w tym obszarze mogą wiązać się z przebytym urazem lub są wrodzone. Nasi specjaliści sięgają po nowoczesne techniki korekcji, które są dobierane indywidualnie do każdego pacjenta. Stosuje się ogólne znieczulenie, a sam zabieg może trwać do 4 godzin, co jest zależne od danej sytuacji. Przed zabiegiem pacjent konsultuje się z lekarzem, który kwalifikuje go do zabiegu. W trakcie korekcji nosa skóra jest odwarstwiania od konstrukcji chrzęstno-kostnej, co pozwala nadać pożądany kształt. 

Wskazania do korekcji nosa

Wskazania do korekcji nosa są w tym wypadku następujące:

 • Krzywy nos,
 • Widoczny garbek,
 • Nieproporcjonalnie duży czubek nosa,
 • Chęć wydłużenia lub skrócenie nosa,
 • Krzywa przegroda nosowa,
 • Zbyt szeroki lub zbyt wąski nos,
 • Deformacja po urazie,
 • Zadarte nozdrza,
 • Opadnięty czubek nosa,
 • Wady genetyczne,
 • Poprawa profilu twarzy itp.

W celu zachowania bezpieczeństwa pacjenta, poza podstawowymi badaniami, przeprowadzany jest także dokładny wywiad na temat stanu zdrowia. 

Lifting twarzy

Kolejną usługą, którą można znaleźć w naszej klinice OT.CO, jest lifting twarzy. Z biegiem lat nasze ciało się zmienia, a starzejąca się skóra powoduje kompleksy. Utrata kolagenu jest jednoznaczna z osunięciem się linii brwi lub policzków, czy też zapadnięciem się policzków. Wybawieniem jest lifting twarzy, wykonywany przez naszych specjalistów. 

Co ciekawe, lifting twarzy to także popularny zabieg, który pozwala poprawić wygląd twarzy u osób borykających się z niedowładem lub asymetrią. Zabieg polega na nacięciu i naciągnięciu skóry tak, aby zredukować fałdy, zmarszczki oraz poprawić owal twarzy. Ogromnym atutem jest to, że lifting twarzy może dotyczyć całego jej obszaru lub jedynie poszczególnych części. 

Kiedy postawić na powtórny lifting twarzy?

Faktem jest, że lifting twarzy wpływa na odmłodzenie cery, jednak nie jest to rozwiązanie na zawsze. Jeśli pacjent będzie dbać o cerę, efekty mogą utrzymywać się nawet przez kolejne 10 lat. Jeśli wygląd szyi lub twarz przestanie spełniać oczekiwania, warto zdecydować się na ponowny lifting. Najważniejsze jest to, że mamy możliwość poprawienia konturu twarzy i zadbania o jej świeżość. Z pomocą nowoczesnych zabiegów dochodzi do zredukowania kurzych łapek, zaostrzenia linii żuchwy, czy też wygładzenia szyi. Od tej pory można cieszyć się młodym wyglądem przez długi czas!