3 naturalne środki przeciwbólowe dostępne w Twojej kuchni

CZAS CZYTANIA: 3 minuty

Jeśli odczuwasz ból zęba, pleców lub innego rodzaju, pierwszym odruchem jest sięgnięcie po tabletki przeciwbólowe. Wiele osób polega na tych lekach, ale wiążą się one ze skutkami ubocznymi.

Zamiast tego możesz znaleźć ulgę w postaci różnych naturalnych środków przeciwbólowych.

Wiele ziół i przypraw może leczyć stany zapalne i inne schorzenia. Te oparte na roślinach należą do kategorii znanej jako medycyna alternatywna, która obejmuje również akupunkturę i jogę. Jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe, możesz być zaskoczony tym, co może ci pomóc poczuć się lepiej.

Kora wierzbykora wierzby ból boli

Od wieków ludzie używają kory wierzby w celu złagodzenia stanów zapalnych, które są przyczyną większości dolegliwości bólowych. Kora wierzby białej zawiera chemiczną salicynę, która jest podobna do głównego składnika aspiryny.

Początkowo ludzie żuli samą korę, aby złagodzić ból i gorączkę. Teraz kora wierzby jest sprzedawana jako suszona i można ją parzyć jak herbatę. Występuje również jako suplement w płynie lub w postaci kapsułek. Możesz użyć kory wierzby, aby złagodzić dyskomfort związany z bólami głowy, krzyża, chorobą zwyrodnieniową stawów i wieloma innymi schorzeniami.

Jednak kora wierzby wiąże się z ryzykiem skutków ubocznych. Może powodować rozstrój żołądka, spowolnić pracę nerek i wydłużyć czas krwawienia, podobnie jak aspiryna. Powinna być używany tylko przez dorosłych. Podobnie jak aspiryna przyjmowana w dużych ilościach może być szkodliwa dla dzieci i trująca.

Jeśli jesteś wrażliwy na aspirynę lub przyjmujesz leki przeciwzapalne dostępne bez recepty (takie jak aspiryna, ibuprofen lub naproksen), powinieneś unikać kory wierzby. Unikaj jej przyjmowania także, jeśli bierzesz warfarynę lub inne leki przeciwzakrzepowe, ponieważ salicyna może zwiększać ryzyko krwawienia. Porozmawiaj z lekarzem przed przyjęciem kory wierzby, jeśli bierzesz inne leki przeciwzapalne lub przeciwbólowe.

Kurkuma

Kurkuma to przyprawa, która nadaje curry żółty kolor i niepowtarzalny smak. Zawiera kurkuminę, przeciwutleniacz, który pomaga chronić organizm przed cząsteczkami wolnych rodników, które mogą uszkadzać komórki i tkanki.

Kurkuma może być również stosowana w leczeniu wielu schorzeń, w tym:

  • niestrawność
  • wrzody
  • łuszczyca

Niektóre osoby z chorobą zwyrodnieniową stawów również zwracają się ku kurkumie jako naturalnemu lekowi przeciwbólowemu, ponieważ pomaga łagodzić stany zapalne.

Goździkiból ząb

Całe goździki są często używane do przyprawiania dań mięsnych i owoców. Mielone goździki są używane w ciastach i wielu innych produktach spożywczych. Jako lek, goździki można znaleźć w postaci kapsułek lub proszku. Dostępny jest również olejek goździkowy.

Podobnie jak inne suplementy ziołowe, goździki można stosować w leczeniu wielu schorzeń. Mogą złagodzić nudności i leczyć przeziębienia. Mogą również pomóc złagodzić ból głowy, zapalenie stawów i bóle zębów. Goździki można również stosować jako miejscowy środek przeciwbólowy.

Jedno z badań sugerowało, że goździki mogą być używane do leczenia infekcji grzybiczych.

Aktywnym składnikiem goździków jest eugenol, naturalny środek przeciwbólowy, który jest również stosowany w niektórych preparatach przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Wcieranie niewielkiej ilości olejku goździkowego w dziąsła może tymczasowo złagodzić ból zęba, dopóki nie dotrzesz do dentysty. Ale zbyt dużo nierozcieńczonego olejku goździkowego może w rzeczywistości zranić dziąsła, więc omów to ze swoim dentystą, zanim spróbujesz sam w domu.

Osoby z zaburzeniami krzepnięcia lub przyjmujące leki rozrzedzające krew powinny zachować ostrożność podczas spożywania produktów goździkowych. Olejek goździkowy może zwiększać ryzyko nieprawidłowego krwawienia.

Zachowaj ostrożność stosując naturalne środki przeciwbólowe

Opisane powyżej naturalne środki przeciwbólowe mogą być skuteczne tylko w przypadku określonych przyczyn bólu. Możliwe, że nie wszystkie produkty z tej listy będą działać na Ciebie. Jednak te naturalne alternatywy dla leków na receptę mogą przynajmniej dać ci alternatywę, zanim przejdziesz do rozwiązań farmakologicznych.

Pamiętaj, ból jest sygnałem organizmu, że coś jest nie tak. Może to być tymczasowe, jak w przypadku nadwyrężonego mięśnia. Ale ból może również oznaczać, że masz poważny problem zdrowotny, który wymaga profesjonalnej oceny lekarskiej. Nie wahaj się i poszukaj lekarza, który zdiagnozuje źródło Twojego bólu i omówi kilka naturalnych sposobów jego leczenia.