BEZ GMO- prawda czy tylko zabieg marketingowy?

CZAS CZYTANIA: < 1 minuta

„Żywność genetycznie modyfikowana”, znana również jako żywność GMO, jest bezpieczna do spożycia, co wielokrotnie udowodniły badania naukowe!

Co zatem oznacza sformułowanie na opakowaniach produktów „Bez GMO”?

Informacja ta dość ogólnie wskazuje, że technologia modyfikacji genetycznych nie została wykorzystana do produkcji tej żywności.

Mimo, że każdy produkt pochodzący od zwierzęcia (jaja, mięso czy mleko) bez względu na rodzaj paszy wykorzystywanej podczas hodowli, jest wolny od GMO!

Ponieważ geny modyfikowanych roślin (w paszach) nie wnikają do mięsa zwierząt i produktów pozyskanych od zwierząt.

Nie ma naukowych potwierdzeń, że taki produkt różni się od produktów, gdzie zwierzę karmiono naturalnymi paszami bez modyfikacji genetycznych.

Jako konsument powinieneś wiedzieć, że w Polsce dostępna jest soja modyfikowana genetycznie, służąca jako pasza dla zwierząt.

Polska jako jedyny kraj w Unii Europejskiej chce wprowadzić zakaz wytwarzania, wprowadzenia do obrotu i stosowania w żywieniu zwierząt pasz genetycznie zmodyfikowanych. Wynika to z obawy ludzi przed tymi produktami.

Przepisy unijne bezwzględnie nakazują oznaczanie produktów jako GMO, jeśli zawierają 0,9 proc składnika genetycznie zmodyfikowanego. 

Producenci celowo wprowadzają nas w błąd!

Jeżeli ich produkt posiada informację, że jest wolny od GMO, to sugerują klientom, że wszystkie pozostałe produkty konkurencji już posiadają składniki modyfikacji genetycznej!

Dlatego, gdy widzisz oznaczenie „wolne od GMO” w sklepie na mleku, jajach, wędlinach i mięsie, to nie daj się zwieść, i wiedz, że te produkty nie mogą zawierać modyfikacji genetycznej.