Czy można mrozić szczypiorek?

CZAS CZYTANIA: 3 minuty

Szczypiorek to niezwykle wszechstronne zioło, które jest również bardzo łatwe w uprawie, niezależnie od tego, czy używa się go do sałatki, kanapki czy twarożku, aby nadać mu subtelny smak cebuli. Ale co się stanie, jeśli nagle w ogrodzie pojawi się mnóstwo szczypiorku? Czy można mrozić szczypiorek i jak długo można go w ten sposób przechowywać?

Jak mrozić szczypiorek?

Jeśli chodzi o zamrażanie szczypiorku, masz dwie możliwości. Możesz zdecydować się na zamrożenie go w całości lub posiekany, co wymaga najmniejszego wysiłku, ale nie jest najlepszym sposobem. Możesz też zamrozić go w kostkach, co zdecydowanie zalecamy.

Jak mrozić szczypiorek w całości?

Jeśli nie masz czasu, jest to dobra metoda do wypróbowania.

  1. Oczyść go i posiekaj. Po pierwsze, musisz upewnić się, że szczypiorek jest całkowicie czysty, zwłaszcza jeśli zbierasz go w ogrodzie. Upewnij się, że wszelkie zabrudzenia zostały usunięte. Możesz go szybko spłukać pod zimną wodą, ale upewnij się, że jest całkowicie suchy. Możesz go zamrozić w całości lub posiekany.
  2. Zapakuj. Teraz umieść szczypiorek w zamykanej torebce do zamrażania. Podczas zamykania wyciśnij z worka jak najwięcej powietrza.
  3. Zamrażanie. Umieść torbę w zamrażarce i wyjmij, kiedy tylko będziesz tego potrzebować.

Jak mrozić szczypiorek w kostkach?mrożone

To lepsza metoda zamrażania szczypiorku. Pozwoli bez trudu pobrać potrzebnej ilości, a także najskuteczniej zamrozi szczypiorek bez pogarszania jego smaku:

  1. Oczyść i posiekaj. Tak jak poprzednio, dobrze wyczyść szczypiorek. W końcu nie chcesz go zamrozić z brudem. Po oczyszczeniu pokrój go tak, jak zwykle. Możesz nawet użyć nożyczek, aby łatwo pociąć szczypiorek.
  2. Umieść w tacce na lód w kostkach. Tackę na kostki lodu wypełnij szczypiorkiem do około 2/3 wysokości. Szczypiorek zalej wodą lub oliwą z oliwek. Musisz upewnić się, że jest całkowicie zanurzony w płynie.
  3. Zabezpiecz tackę. Owiń tacę warstwą folii spożywczej, a następnie umieścić ją w zamrażarce.
  4. Zamrażanie. Po zamrożeniu można przełożyć kostki do torebki i z powrotem umieść w zamrażarce. Zwolni to miejsce w zamrażalniku.

Możesz spróbować przygotować mieszanki ziół tą metodą. Spróbuj dodać pietruszkę lub rozmaryn. Taką mieszankę możesz dodać do gulaszu i zup, aby nadać im prawdziwie ziołowe smaki.

Jak długo można mrozić szczypiorek?

Szczypiorek można zamrażać w tych postaciach przez ok. 6 miesięcy. Przez ten okres smak pozostanie bez zmian. Należy jednak pamiętać, że tekstura będzie się z czasem pogarszać.

Pamiętaj aby oznaczyć go datą zamrożenia i nazwą, aby nie pomylić z innymi produktami w zamrażalniku.

Jak rozmrozić szczypiorek?

Dobrą wiadomością jest taka, że nie trzeba go właściwie rozmrażać. Ponieważ rozmraża się niemal natychmiast po zetknięciu z ciepłem.

Jeśli używasz kostki ze szczypiorkiem, możesz je dodać bezpośrednio do dania, a rozpuści się w ciągu kilku minut.

Czy można ponownie zamrozić szczypiorek?

Większość produktów spożywczych nie powinno się zamrażać ponownie i szczypiorek należy do nich. Zdecydowanie odradzamy ponowne zamrażanie szczypiorku, ponieważ drastycznie pogorszy to zarówno jego smak, jak i konsystencję.

Czy szczypiorek się dobrze mrozi?

Tak jakby… Jeśli planujesz udekorować nim swoją sałatkę, to przemyśl to. Niestety, po rozmrożeniu szczypiorek traci dużo ze swojej tekstury, co czyni go dość nieatrakcyjnym, gdy używa się go do przybrania potraw.

Mimo to zamrażanie pomaga szczypiorkowi zachować delikatny smak cebuli, co oznacza, że ​​nadal dobrze się sprawdza po zmieszaniu z gulaszami lub zupami. Dlatego ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób wykorzystasz szczypiorek, zanim rozważysz jego zamrożenie.

Czy można zamrozić szczypiorek z ogrodu?

Tak, możesz mrozić szczypiorek, który samu się wyhodowało. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jest bardziej prawdopodobne, że zawierają zanieczyszczenia i szkodniki, więc upewnij się, że dokładnie go wyczyścisz przed zamrożeniem.