Czy dieta oparta na warzywach jest dobrą dietą odchudzającą?

CZAS CZYTANIA: 3 minuty

Chyba nikogo nie zaskoczymy stwierdzeniem, że coraz więcej osób zmaga się z nadwagą, a za zakrętem czeka jeszcze cięższa choroba, która bywa śmiertelna i tutaj mamy na myśli otyłość. Najgorsze jest to, że choć tyle się mówi o tym jak ciężka to choroba, to nadal tak wiele osób za nic ma zdrową dietę. Dziś zastanowimy się, czy dieta oparta na warzywach jest dobrą dietę odchudzającą?

Konsekwencje zdrowotne otyłości

Zacznijmy może od tego jak wiele negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia ma otyłość. I nie mamy tutaj na myśli tylko tego, że ludzie otyli mają problemy z chodzeniem czy często cierpią na permanentne bóle kręgosłupa. Przede wszystkim otyłość jest chorobą, która w bardzo duży sposób zwiększa ryzyko nowotworów, chorób serca oraz cukrzycy. Skraca życie, ale wpływa też negatywnie na sam styl życia. Jeżeli przejście do toalety jest męczące, to jak prowadzić normalny styl życia i spotykać się choćby ze znajomymi? Jest to wręcz przerażające. Najgorsze w tym wszystkim jest także to, że wiele dzieci cierpi na tę ciężką chorobę. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest oczywiście najczęściej nieprawidłowa dieta. Wiemy, że otyłość może być spowodowana niektórymi lekami, ale na to człowiek nie ma wpływu i tutaj nikogo nie można oceniać czy tym bardziej krytykować. Chodzi raczej o sytuacje, gdy ludzie choć wiedzą, że balansują na granicy nadwagi i otyłości nadal nic z tym nie robią i dalej odżywiają się jedzeniem śmieciowym. Pewnie wiele osób pomyśli, jak można tak dalej robić zmagając się już z dużą tuszą. Otóż odpowiedź jest prosta – jedzenie śmieciowe uzależnia, podobnie jak napoje kolorowe. Dlatego też wyjście nie jest takie łatwe, ale wcale nie oznacza, że jest niemożliwe. Jak więc zdrowo się odchudzać? Czy warzywa są dobrym wyborem?

Dlaczego warto jeść spore ilości warzyw?

Warzywa na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacje są ok, a wręcz są wskazane. W końcu warzywa są bardzo zdrowe, lekkostrawne, ale też mają w sobie duże ilości dobrze przyswajalnego błonnika. Nie można też zapominać, że wbrew pozorom są dobrym źródłem świetnie przyswajalnego białka oraz są źródłem węglowodanów. Jednak czy dieta oparta tylko na warzywach jest już taka dobra? Cóż, to zależy. Dietę opartą na warzywach można tak zbilansować, że zasadniczo nie będziecie potrzebować żadnych innych składników. Ale jeżeli postawicie na odstępstwo od normy, to sytuacja się już skomplikuje. Musicie wiedzieć, że jeżeli chcecie się odchudzić, Wasz bilans kaloryczny musi być ujemy, czyli więcej kalorii musicie spalić niż zjeść. Ale głodzenie tutaj się nie sprawdzi, a zasadniczo Wam zaszkodzi. Przechodząc na zdrową dietę trzeba pamiętać, że nie trwa ona tydzień czy dwóch, lecz już na zawsze musicie zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Jak to ogarnąć?

Dieta oparta na warzywach przygotowywanych na parze z małą ilością tłuszczy może być dobrą dietę odchudzającą. Jednak nadal musicie pamiętać o ruchu. Trzeba regularnie ćwiczyć. Oczywiście, gdy już schudniecie nie możecie powrócić na stare śmieci, czyli znowu zacząć odżywiać się jedzeniem śmieciowym, bo niestety kilogramy wrócą do Was jak bumerang i to ze sporą nawiązką. Dlatego też po stosowaniu przez miesiąc diety redukcyjnej powoli możecie wprowadzić dietę lekkostrawną i zbilansowaną. Możecie dodać do niej ryż czy kasze, ale i pełnoziarniste makarony. Możecie też spożywać ryby. Jednak pracując dużo wydaje się, że trudno jest przygotowywać dania. Ale wcale nie musicie. W końcu życie trzeba sobie ułatwiać i tutaj z pomocą przyjdzie Wam catering kuchniavikinga.pl, który Wam polecamy.

Dlaczego warto spożywać catering dietetyczny?

Jeżeli wolicie wolny czas wykorzystać na aktywność fizyczną czy relaks, to catering dietetyczny będzie dla Was idealnym wyborem. Rzeczywiście dania są smaczne, zdrowe i lekkostrawne. A przy tym mogą być dostarczone pod Wasze drzwi. Możecie wybrać menu na cały dzień. Wtedy też macie pewność, że wszystkie dania są lekkostrawne i właściwie zbilansowane. A do tego wszystkiego jedzenie jest różnorodne i wręcz pyszne. Do wyboru macie różne opcje cateringu dietetycznego. Możecie wybrać klasyczną wersję, ale też choćby dla wegetarian.