Stack kreatynowy – kiedy i jak go używać?

CZAS CZYTANIA: 2 minuty

Osoby, które regularnie trenują często wybierają suplementy diety, które pozwalają im na osiągnięcie lepszych efektów. Ich oferta jest naprawdę spora, dzięki czemu każdy z nas może wybrać coś dla siebie. Jednym z produktów, który warty jest naszej uwagi jest stack kreatynowy. Czym jest? Dla kogo będzie dobrym wyborem? Sprawdźmy.

Zacznijmy od najważniejszego, a więc wyjaśnienia czym jest stack kreatynowy. Mówiąc najprościej, jest to suplement diety, w którym znajdziemy kilka różnych form kreatyny. W składzie produktu może znaleźć się np. monohydrat, jabłczan, chlorowodorek, chelat aminokwasowy czy pirogronian. Dodatkowo stack kreatynowy wzbogacony jest o substancje, których celem jest zwiększenie wchłaniania kreatyny przez układ pokarmowy, przez co środek jest jeszcze skuteczniejszy w swoim działaniu.

Jakie efekty daje przyjmowanie stacków kreatynowych?

Jak doskonale wiemy, kreatyna jest substancją naturalnie występującą w organizmie każdego z nas. Znajduje się przede wszystkim w mięśniach, gdzie pełni bardzo ważną rolę. Kreatyna odpowiada bowiem za siłę mięśniową oraz naszą wytrzymałość. Dodatkowo, dzięki niej możemy również zbudować masę mięśni oraz cieszyć się szybszą regeneracją. Wiele osób ze świata sportu suplementuje kreatynę. Czasem zdarza się jednak, że nasz organizm jest odporny na jakąś jej formę. Wówczas stacki kreatynowe są lepszym rozwiązaniem, ponieważ, jak wspominaliśmy, znajduje się w nich kilka różnych form tej substancji. Suplement ten dobrze sprawdza się przede wszystkim w przypadku osób, które ćwiczą bardzo intensywnie oraz tych, które co prawda nie wykorzystują dużych obciążeń, ale ćwiczą często i długo.

Jak przyjmować stack kreatynowy?

Ponieważ celem przyjmowania stacków kreatynowych jest (poza rozbudową masy mięśniowej) również zwiększenie siły mięśni oraz dodanie energii stack kreatynowy jest suplementem przedtreningowym, po który powinniśmy sięgnąć na co najmniej 30 minut przed rozpoczęciem ćwiczeń. Aby utrwalić efekty stacku kreatynowego powinniśmy przyjąć po zakończeniu treningu.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że niektóre osoby przyjmują stacki kreatynowe w nieco inny sposób. Wówczas suplement przyjmujemy rano i wieczorem. Taki sposób przyjmowania stacków kreatynowych również daje dobre efekty i pozwala zwiększyć siłę i odporność mięśni. Warto więc skonsultować się ze swoim trenerem, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze.

Jak wybrać stack kreatynowy dla siebie?

Oferta stacków kreatynowych jest bardzo szeroka i różnorodna. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie wie, na który z nich warto się zdecydować. Dlatego też warto skorzystać z solidnej dawki wiedzy, jaką jest ranking stacków kreatynowych. Dowiemy się z niego nie tylko czym są stacki kreatynowe ale również jak je stosować. Ranking stacków kreatynowych to również wartościowe, merytoryczne opisy dostępnych na rynku produktów. Ich porównanie pod kątem składu, jakości czy ceny znacząco ułatwia wybór produktu, który będzie w pełni dopasowany do naszych potrzeb oraz oczekiwań.

Na blogu FitRepublic.pl znajdziecie więcej artykułów o suplementach, dietach oraz treningach.